کاهش ۱۳ درصدی مرگ عابر پیاده براثر تصادف در مازندران

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، علی عباسی اظهار داشت: در ۹ ماه امسال، ۱۴۳ نفر عابر پیاده (۱۰۳ نفر از آن‌ها مرد و مابقی زن)، در حوادث رانندگی کشته شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کاهش داشت.

عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماه امسال را ۴۷۳ اعلام کرد و افزود: ۳۰ درصد کل تلفات حوادث رانندگی نه ماه امسال عابرین پیاده بودند.

این مقام اجرایی استان اظهار داشت: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می‌شوند، افراد بالای ۶۱ سال و کمترین سنین ۱۱ الی ۲۰  ساله هستند، بر اساس آمارهای موجود ازنظر گروه سنی بیشترین عابران پیاده فوت‌شده با ۷۰ نفر، معادل ۴۹ درصد در گروه سنی ۶۱ سال به بالا قرار دارند.

عباسی در خصوص بالاترین آمار متوفیات عابران پیاده در استان گفت: شهرستان‌های بابل با ۲۱، ساری با ۲۰، قائم‌شهر و آمل هرکدام با ۱۳ نفر بیشترین تعداد عابران فوت‌شده را در ۹ ماه امسال به خود اختصاص داده‌اند، فریدون‌کنار نیز با یک نفر شهرستان‌هایی هستند که در ۹ ماه نخست امسال کمترین تعداد عابران متوفی در آن‌ها ثبت شد.

وی در خصوص تحصیلات متوفیان عابران پیاده اظهار داشت: تعداد ۶۰ نفر از کشته‌شدگان بی‌سواد هستند، سطح ابتدایی ۳۰ نفر، راهنمایی ۲۲ نفر، دیپلم ۱۳ نفر دبیرستان ۸ نفر،، لیسانس ۷ نفر، فوق‌دیپلم ۳ نفر هستند.

عباسی با اشاره به محل فوت عابران پیاده گفت: ۷۲ نفر از تلفات عابران پیاده آن‌ها در مسیرهای برون‌شهری و ۷۱ نفر درون‌شهری و جان خود را ازدست‌داده‌اند که این موضوع رعایت قوانین مربوط به عابران پیاده ازجمله توجه به چراغ‌راهنما،‌ عبور از خط‌کشی عابر پیاده و پل‌های عابر را دوچندان می‌کند.

[ad_2]

لینک منبع

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles